Hasiči Pobedim – zásahy a školenie v októbri 2018

Operačné stredisko KR HaZZ Trenčín ohlásilo 14. októbra 2018 veliteľovi DHZO Pobedim požiar lesa v obci Čachtice. Veliteľ DHZO Pobedim vyhlásil poplach pomocou SMS systému. Na výjazd bola vyslaná potrebná technika a 8 členov DHZO, ktorí boli určení na likvidáciu požiaru pomocou hadíc a jednoduchých hasiacich prostriedkov. Okrem toho motorovou pílou z vozidla boli orezávané kriky a  konáre, ktoré zasahovali do prechodnej cesty k požiaru. Vykonávala sa tiež kyvadlovú dopravu vody z obce na určene miesto.. Po celkovej likvidácií požiaru sa všetky zasahujúce jednotky presunuli k hasičskej zbrojnici Čachtice, kde sa spísali údaje o činnosti počas zásahu.

V popoludňajších hodinách bol ohlásený požiar za objektom PD Pobedim. Bola vyslaná technika so 4 členmi DHZO, ktorí zlikvidovali požiat odpadu kríkov a kláskov kukurice.

Dňa 16.10.2018 (v deň záchrany života) sa konalo preškolenie jednotky DHZO Pobedim na automatický externý defibrilátor (AED) v budove hasičskej zbrojnice Pobedim . Preškolenie vykonali zamestnanci záchrannej zdravotnej služby Trenčín. Na školení sa celkovo zúčastnilo 16 členov DHZO Pobedim spolu so starostom obce (členom DHZO) Mgr. Martinom Lednickým.

Zdroj: DHZO Pobedim