Komunálne voľby 2018

I keď výsledky komunálnych volieb sú zverejnené formou kópie zápisnice volebnej komisie v časti Oznamy, uvádzame niekoľko údajov z obce a regiónu.

Volebná účasť bola 56 % , voliči si vyberali z troch kandidátov na starostu obce a kandidátov na poslancov, ktorých bolo 16. Mohli voliť, tak ako v minulých rokoch, celkove deväť poslancov. Za starostu obce bol opäť zvolený Mgr. Martin Lednický / 237 hlasov /, ktorý kandidoval za Smer – sociálna demokracia. Z kandidátov na funkciu starostu obce ako druhý skončil Ing. Ladislav Melicher / 201 hlasov/ a tretí Michal Vavro / 97 hlasov /. Obaja kandidovali ako nezávislí. Za poslancov kandidovali piaty poslanci za Smer – sociálna demokracia, jeden za SME RODINA – Boris Kollár, ostatní ako nezávislí kandidáti. Za poslancov obecného zastupiteľstva boli zvolení: Mgr. Andrea Augustínová / 383 hlasov /, Rastislav Čop / 299 hlasov /, Martin Piškula / 266 hlasov /, Eva Pogranová / 258 hlasdov /. Gabriel Havrlent / 242 hlasov /, Ing. Marián Mitošinka / 242 hlasov /, Ing. Ladislav Melicher / 239 hlasov /, Mgr. Ivan Pastorek / 239 hlasov / a Elena Cagalová / 233 hlasov /. Za poslancov boli opätovne zvolení šiesti poslanci, prvým náhradníkom je, tak ako v minulých voľbách je Ivan Pätnický / 229 hlasov /.

V susedných obciach boli opätovne zvolení za starostov Mgr. Dušan Bublavý / Častkovce/, Miroslav Benovič /Očkov /, Ing. Ľubomír Dekan / Bašovce / a Ľubomír Krajňanský / Horná Streda /. K zmene došlo v Čachticiach, kde je novou starostkou Ing. Erika Ondrejková. V okresnom meste bol znova zvolený Ing. Jozef Trstenský a v Trenčíne Mgr. Richard Rybníček. Radikálnejšia zmena bola v Piešťanoch kde súčasný primátor nebol zvolený ani za poslanca mestského zastupiteľstva. Uvádzame tiež, že dvaja pracovníci v našej obci kandidovali za poslancov v susednej Hornej Strede kde ekonómka obecného úradu získala ako poslankyňa výrazne najviac hlasov a do obecného zastupiteľstva bola opätovne zvolená Ing. Anna Borovská ekonómka základnej školy.

I.P.

Foto: Eva Pogranová