Pobedimské nádeje bojovali v 1.turnaji Slovenského pohára mládeže v kolkoch

V sobotu 15.12.2018 sa na kolkárni Inter Bratislava konal 1.turnaj Slovenského pohára mládeže. Zúčastnili sa ho aj žiaci KK Pobedim. V kategórii U-14 sa nastúpila Radoslava Malíčková a v kategórii U-12 Samuel Dúdik, Ondrej Pečenkár a Samuel Slimák. Od 9:00 sa začala kvalifikácia jednotlivých kategórií bez rozdielu pohlavia. V kategórii U-12 sa nastúpilo 18 účastníkov a za U-14 24 účastníkov.

Z kvalifikácie sa do vyraďovacích bojov podarilo postúpiť Radoslave Malíčkovej, ktorá vo svojej kategórii obsadila štvrté miesto s výkonom 337 zvalených kolkov, Ondrej Pečenkár, ktorý obsadil 4.miesto výkonom 308 zvalených kolkov a o dvanásť menej kolkov zvalil Samuel Dúdik a obsadil 7.miesto. Najmenej sa darilo Samuelovi Slimákovi, ktorý zvalil 270 zvalených kolkov obsadil 12.miesto.

Vo vyraďovacích súbojoch najskôr nastúpila kategória U-12. Ako prvý to bolo Ondrej Pečenkár proti domácej Lenke Lagovej a darilo samu a porazil súperku 2:0 na dráhy. Hneď po ňom hral svoj súboj Samuel Dúdik proti Šarlote Sabovej z Podbrezovej. Súboj to bol veľmi dramatický, keď to skončilo 1:1 na dráhy a nakoniec musela rýchla smrť na tri hody do plných, kde mala viac šťastia hráčka z Podbrezovej v pomer 19:15.

V kategórii U-14 Radoslava Malíčková nastúpila proti hráčke Naďe Poliakovej z Podbrezovej. Súboj to bol veľmi dramatický, keď to skončilo 1:1 na dráhy a nakoniec musela rýchla smrť, kde mala viac šťastia hráčka z Podbrezovej v pomer 24:21, ktorá sa nakoniec stala celkovou víťazkou tejto kategórie.

V semifinále nastúpil Ondrej Pečenkár proti Šarlote Sabovej prvú dráhu prehral o jeden zvalený kôl. Aj na druhej dráhe to bol boj o každý kôl a nakoniec so šťastnejším koncom pre nášho hráča. Takže nasledovala rýchla smrť. Lepšie začala hráčka Podbrezovej, ale po poslednom hode sa radoval Ondrej keď zvíťazil v pomere 21:20 a postúpil do finále. V ňom nastúpil proti Andrejovi Benkovi zo Spišskej Novej Vsi. Prvú dráhu vyhral s náskokom 16 kolkov hráč Pobedima. Na druhej dráhe to bolo ako na húpačke. Nakoniec sa rozhodovalo v dorážke, v ktorej mal viac šťastia Ondrej a nakoniec zvíťazil na dráhe 35:33 a stal sa víťazom 1.turnaja svojej kategórie.

V sobotu 22.12.2018 sa bude konať 2.turnaj v Podbrezovej, ktorého sa zúčastnia aj naši kolkári.