Pobedimskí mladí hasiči súťažili v Toužimi / Česká republika /

V dňoch 23 – 29. júla 2012 sa pobedimskí mladí hasiči zúčastnili medzinárodnej hasičskej súťaže v Českej republike, v obci Toužim okres Karlové Vary. Na tejto súťaži si hasiči zmerali sily s kamarátmi z Českej republiky, Poľskej republiky a Nemecka. Usporiadateľ súťaže bol Zbor dobrovoľných hasičov Toužim. DHZ Pobedim pripravil na súťaž jedno hasičské družstvo. Tvorili ho chlapci do 18 rokov a to: Dávid Mihočka, Oliver Miklovič, Martin Mišík, Ľuboš Gono, Denis Niklasch, Michal Vajer a Radoslav Bičan. Súťažilo sa v disciplínach: hasičská štafeta /2 pokusy/ a hasičská štafeta nemecká /2 pokusy/. Na súťaži sa zúčastnili družstvá : Česká republiku – Toužim A, Toužim B, Toužim malí, Nemecko – Burgstad, Poľsko – Lodž a Slovensko – Pobedim.
Ubytovanie počas celého pobytu bolo zabezpečené v domove mládeže poľnohospodárskej školy Toužim.
Prvý deň pobytu bola cesta a ubytovanie, druhý deň všetci navštívili podnik na výrobu kovových paliet v obci Toužim a poobede absolovovali výlet do Karlových Varov, kde navštívili múzeum Becherovky a hasičskú stanicu v Karlových Varoch Vo večerných hodinách bola návšteva Mariánskych Lázní, kde bola cieľom prehliadky hracia fontána. Tretí deň sa konali na kvalitnom tartanovom povrchu športové hry / turnaj vo futbale a volejbale/. Víťazom futbalového turnaja bolo pobedimské družstvo. Ďalší deň sa konal poznávací zájazd do mesta Plzeň, kde sme navštívili Dinopark a potom plavecký bazén. V piatok sa konala príprava na súťaž a tréning všetkých hasičských družstiev. V sobotu 28.júla 2012 sa konala hasičská súťaž v Toužimi. Na tejto súťaži sa hasiči z našej obce umiestnili na peknom 2.mieste a získali krásny pohár.
Celý týždenný pobyt bol veľmi zaujímavý, poučný a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie. Pobedimskí mladí hasiči si domov priviezli krásne poháre a diplomy, veľa, zážitkov a skúseností a nových známostí.