Úspechy pobedimských kolkárov na majstrovstvách Trenčianskeho kraja

Uplynulý víkend sa konali majstrovstvá Trenčianskeho kraja v kolkov v kategóriách žiačok, žiakov, dorasteniek, dorastencov a juniorov.

Majstrovstvá v kategóriách žiačok, žiakov a dorasteniek sa konali na kolkárni v Starej Turej. V kategórii žiačok a žiakov mal zastúpenie aj Kolkársky klub Pobedim. V kategórii žiačok reprezentovala KK Pobedim Radoslava Malíčková a v žiakoch Michal Malíček, Samuel Dúdik, Ondrej Pečenkár, Sebastian Grof a Samuel Slimák.

Po vylosovaní si štartového poradia, ako prvý do bojov zasiahol Michal Malíček, ktorý dosiahol výkon 239 zvalených kolkov v priebežnom poradí sa zaradil na druhé miesto za domáceho hráča Alexa Michalčíka, ktorý zvalil 250 kolkov. Ako ďalší do bojov zasiahli Radoslava Malíčková, Samuel Dúdik a nováčik v pobedimskom klube Samuel Slimák. Najviac z našich sa darilo Radoslave Malíčkovej, ktorá zvádzala tuhý boj o víťazstvo v kategórii žiačok z hráčkou TKK Trenčín Petrou Koreňou. Nakoniec naša zástupkyňa lepšie zvládla záver a výkonom 250 zvalených kolkov získala zlatú medailu. Koreňovej nakoniec ostala bronzová medaila, keď o jeden zvalený kôl zaostala za svojou spoluhráčkou Erikou Hupčíkovou. Na záver do bojov zasiahli Sebastian Grof a Ondrej Pečenkár. Lepšie sa darilo Ondrejovi Pečenkárovi, ktorý si výkonom 184 kolkov vybojoval štvrté miesto, keď na bronzovú medailu mu chýbali tri zvalené kolky.

Dorastenci a juniori v ten istý deň hrali majstrovstvá Trenčianskeho kraja na pobedimskej kolkárni. V kategórii dorastencov nastúpilo 5 hráčov bez zástupcu KK Pobedim. Najlepšie sa darilo Kotula, keď výkonom 546 kolkov zvíťazil a získal zlatú medailu. Druhé miesto obsadil domáci hráč Filip Lehuta výkonom 524 kolkov a tretie miesto si vybojoval Černý Michal z Moravského Lieskového výkonom 493.

V juniorskej kategórii sa prezentovalo 9 hráčov, z toho štyria z KK Pobedim. Ako prvý nastúpil Marek Sahaj, ktorý až do záveru bojoval s Tomášom Ševčíkom z KK Moravské Lieskové o čo najlepší výkon. Nakoniec o 6 kolkov bol lepší Tomáš Ševčík a zabezpečil si výkonom 548 kolkov priebežné prvé miesto. Najlepší výkonom dňa 577 zvalených kolkov predviedol hráč KK Pobedim Jakub Urban, ktorý tak zvíťazil a získal zlatú medailu. Druhé miesto obsadil Tomáš Ševčík z KK Moravské Lieskové, ktorý zvalil 548 kolkov. Tretie miesto obsadil Martin Dzúrik z TKK Trenčín výkonom 543 zvalených kolkov. Na štvrtom mieste skončil Marek Sahaj ôsmom a deviatom mieste skončili ďalší dvaja hráči KK Pobedim Jozef Melicher a Michal Vajer výkonom 487, resp. 485 kokov.

Ing.Marián Mitošinka