Pobedimské nádeje získali 2. a 4. miesto v 2. turnaji Slovenského pohára mládeže

V sobotu 9.12.2017 sa na kolkárni Inter Bratislava konal 2.turnaj Slovenského pohára mládeže. Zúčastnili sa ho aj žiaci KK Pobedim. V kategórii U-14 sa nastúpil Michal Malíček a v kategórii U-12 Radoslava Malíčková, Samuel Dúdik, Ondrej Pečenkár a Sebastián Grof. Od 9:00 sa začala kvalifikácia jednotlivých kategórií bez rozdielu pohlavia. V kategórii U-12 sa nastúpilo 27 účastníkov a za U-14 19 účastníkov.

Z kvalifikácie sa do vyraďovacích bojov podarilo postúpiť Michalovi Malíčkovi, ktorý vo svojej kategórii obsadil tretie miesto s výkonom 352 zvalených kolkov a Radoslave Malíčkovej, ktorá obsadila 5.miesto výkonom 376 zvalených kolkov. Iba o desať zvalených kolkov nepostúpil Samuel Dúdik, ktorý výkonom 360 zvalených kolkov obsadil 13.miesto. Ešte menej sa darilo zostávajúcim zástupcom KK Pobedim, keď Ondrej Pečenkár zvalil 272 kolkov a Sebastián Grof 247 kolkov.

Vo vyraďovacích súbojoch Radoslava nastúpila proti hráčke z Podbrezovej Lucii Oszagyanovej, ktorú po tuhom boji porazila. Aj Michal hneď v prvom kole porazil šiestu z kvalifikácie Naďu Poliakovú z Podbrezovej. V semifinále nastúpila Radoslava proti Andrejovi Balcovi z Podbrezovej. Po tuhom boji v druhej náhlej smrti to znamená po troch hodoch do plných nakoniec postúpila Radka. Michal rovnako ako v prvom turnaji vo Veľkom Šariši nastúpil proti Šimonovi Magalovi z Rakovíc. Michalovi sa proti tomuto hráčovi nepodarila odplata a znova prehral aj v Bratislave.

V boji o tretie miesto Michal hral proti Kristiánovi Sojákovi z Podbrezovej a nakoniec prehral aj s ním. Radke sa vo finále vôbec nedarilo a tak jej súper Róbert Kluka z Fiľakova si vybojoval prvé miesto. Vo finále U-14 nakoniec v náhlej smrti vyhral Erik Kuráň z Trstenej.

Marián Mitošinka