Deň matiek 2016

P1040205Druhá májová nedeľa je už tradične venovaná všetkým mamám. Je to príležitosť povedať im, ako ich ľúbime, ako si ich vážime a zároveň aj poďakovať za všetko, čo pre nás robia. Mame vďačíme za to, že je našou ochranou, náručím v ktorom môžeme zabudnúť na strach, bolesti, kde sa môžeme radovať z každodenných drobností. A ak už mamu nemáme, tak aspoň v duch sa jej poďakovať, že nás priviedla na svet, že nám dala možnosť žiť svoj život.
Deti a žiaci Základnej školy s materskou školou Jána Hollého v Pobedime spolu so svojim pedagogickým zborom si na deň 8. mája 2016 pripravili bohatý program. Viacúčelové zariadenie obce „Svadobka“ praskalo vo švíkoch.
Po úvodnej básni recitovanej Simonkou Slabou sa ujal slova starosta obce Mgr. Martin Lednický. Svojim príhovorom privítal prítomných, no najmä mamy a babičky. Zaželal im k sviatku všetko najlepšie a spomenul neoceniteľnú a nezastupiteľnú úlohu matky v rodine.
Slová Dominika Baláža: „Zišli sme sa tu dnes, aby sme si pripomenuli deň, na ktorý by sme nikdy nemali zabúdať. Je to sviatok našich najdrahších bytostí – Deň matiek“ spustili dva a pol hodinový maratón básní, piesní, divadelných scénok, tancov. Malí škôlkari zožali úspech nielen pesničkami, básničkami, mnohé dievčatká i chlapci aj „pobieckym“ krojom, ale hlavne nenapodobiteľným predvedením toho, čo si pre svoje mamičky, babičky i prababičky pripravili. Platí to však aj pre žiakov všetkých ročníkov, pretože ukázali, že vedia pripraviť zaujímavý a pútavý program. Veď, čo iné sa dá povedať o tanci ôsmakov, keď ľudový tanec spojili s moderným tancom. Prváci recitovali básničky, pri ktorých si mamy potajomky utierali slzičky. Nasledovali štvrtáci s pravým kovbojským tancom. Pásmom básní potešili srdiečko všetkých mamičiek tretiaci. Druháci zahrali veselé divadielko „Zlatá priadka“. Šiestaci s temperamentným „Rómskym tancom“ doslova rozihrali žilky. Rozhovor piatakov s mimozemšťanom s dvoma hlavami zatajil všetkým dych. Zmodernizovaná verzia rozprávky „Popoluška“ v podaní deviatakov vyvolávala v sále búrlivé výbuchy smiechu. Aj žiaci školského klubu boli veľmi kreatívni a pripravili si básne, ktoré si sami zložili. Tanečnou pódiovou zostavou v čiernom oblečení s ružovými sukničkami zaujali aj dievčatká – cvičenky TJ Sokol pod vedením Vladimíry Žitňanskej. Program ukončili siedmaci veľmi sugestívnym a krásnym zvonkovým valčíkom.
Veta na konci básne recitovanej Simonkou: „Vďaka Ti mama, za všetko“ ukončili toto krásne podujatie a vystihli význam nielen toho vzácneho dňa.

Pogranová Eva

Fotografie: viď Fotogaléria – Deň matiek 2016 01-03

Autori Foto: Eva Pogranová 01,02, Ivan Pastorek 03