Deň matiek 2020 – Príhovor starostu obce

Príhovor Deň matiek 2020

Je tu druhá májová nedeľa, deň, ktorý je venovaný krásnemu sviatku, sviatku, kedy si pripomíname dôležitého človeka,človeka, ktorého všetci nosíme v srdci,človeka, ktorý nás sprevádza po celý svoj život. Sviatok “Deň matiek”.

Milé mamy, matky, mamičky, staré mamy.

Napriek tomu, že nielen našu spoločnosť trápi koronavírus covid 19, rôzne opatrenia a obmedzenia v boji proti šíreniu vírusu, napriek tomu, že sa nemôžeme stretnúť v kultúrnom dome a pozrieť si program, ktorí by si určite pre Vás s láskou pripravili naši najmenší, škôlkári a školáci, dovoľte mi prihovoriť sa Vám v tento sviatočný deň. Deň, ktorý patrí predovšetkým Vám naše drahé mamy, mamičky, matky, staré mamy, prastaré mamy.

Mama, je slovo kratučké, milé, láskavé. Slovo, ktoré sa každé batoľa naučí vysloviť ako prvé. Je ospievané v poézii, zhmotnené v umení a navždy zachované v každom srdci. Mama – to je láska sama, je to láska, ktorá nás sprevádza celým životom. Je nevýslovne trpezlivá, chápavá, milá a obetavá. Naša mama, ktorá nám ofúkava naše boliestky, ktorá sa teší z našich úspechov, ktorá sa trápi pre naše starosti a to aj dnes, keď sme už dávno vyrástli z detských dupačiek…

V tomto náročnom období ste to práve Vy, mamy, ktoré svoje rodiny spájate a robíte súdržnejšími, možno je práve teraz viac času na spoločné rozhovory a tým aj viac času na spoznanie radostí ale aj starostí svojich blízkych.

Deň matiek je príležitosťou poďakovať Vám za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahrňuje svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.

Milé mamy, matky, mamičky, staré mamy,

želám Vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali vždy radosť.  Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. Ďakujem Vám za každé milé slovo, bozk, úsmev, povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu, aby človek nezablúdil.

Dovoľte ale ešte malú spomienku: Možno mnohé matky, staré mamy už odišli a nie sú medzi nami, spomeňme si aj na ne. Ich lásku budeme vždy a navždy cítiť a nosiť vo svojom srdci.

Prajem Vám veľa zdravia, šťastia, lásky, radosti, pohody, božieho požehnania. Buďte krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky.

 

Foto z oslavy Dňa matiek v minulom roku