Hodové kultúrne, spoločenské a športové aktivity

Počas tohoročných hodov boli sprístupnené výstavy vo svadobke a v Roľníckom dome. V nedeľu popoludní koncertovala Hornosrniarska dychovka v areáli Roľníckeho domu a na hasičskej zbrojnici bol Deň otvorených dverí. Výstavy si mohli návštevníci pozrieť v sobotu, v nedeľu a žiaci školy v pondelok. V sobotu sa uskutočnil koncert skupín ELÁN tribute, Country alternative band a Duo namaha v sále kultúrneho domu.

Vo svadobke boli inštalované výstavy Folklórna skupina Pobedimčan 1947 – 2017 a výstava Zbierka fotografií ľudových výšiviek.- Pobedimský kroj. V Roľníckom dome škola pripravila tradičnú výstavu výtvarných dielok zo zeleniny, hlavne z tekvíc. Vo dvore záhradkári inštalovali ovocie a zeleninu tohoročnej úrody doplnenú ľudovými starožitnosťami. Úspech mal koncert v kultúrnom dome, ktorý bol pôvodne pripravovaný v športovom areáli. Vzhľadom k nepriaznivému počasiu bol koncert presunutý do sály kultúrneho domu, kde si návštevníci akcie nielen vypočuli repertoár hudobných skupín ale sa aj zabavili až do raňajších hodín. V oblasti športu sa odohral futbalový zápas medzi starostami a starými pánmi Pobedima, zápas dorastencov a v nedeľu majstrovský futbal s Hornou Stredou. Nechýbali ani súťaže našich kolkárov. Pre nepriaznivé počasie sa neuskutočnil futbal žiakov.

Na záver treba pripomenúť, že práve v nedeľu, v čase hodov, počasie nám prialo. I keď slnko nesvietilo bolo príjemne a na svoje si prišli deti a mládež na zaujímavých atrakciách.

I. Pastorek