Majstrom Trenčianskeho kraja v kategórii mužov sa stal Jozef Miklovič

V nedeľu 31. marca 2019 sa na kolkárni v Starej Turej konali majstrovstvá Trenčianskeho kraja mužov, kde sa zúčastnilo 32 hráčov z 8 klubov. Za KK Pobedim nastúpilo päť hráčov.

Ako prvý z našich hráčov na dráhy nastúpil v druhej štvorici Michal Benko a výkonom 586 zvalených kolkov sa zaradil na 3.miesto priebežného poriadia. V celkovom poradí to však stačilo na 7.miesto. Hneď po ňom nastúpil Ivan Žitňanský, ktorému vôbec nevyšla dorážka podľa predstáv a s výkonom 539 zvalených kolkov obsadil celkové 22.miesto. Ako tretí z našich hráčov sa predstavil Marek Mrekaj, potvrdil vyrovnanosť výkonov, keď s výkonom 582 zvalených kolkov sa zaradil za Michala Benku. V celkovom poradí to však stačilo na 11.miesto.

Ďalším našim hráčom, ktorý nastúpil do bojov o medaile bol Jozef Miklovič. Veľmi koncentrovaným výkonom a hlavne výbornou hrou v dorážke prekonal svoj osobný rekord. Nakoniec sa na displeji celkové číslo zastavilo na 662 zvalených kolkov, čím o tri kolky prekonal dovtedy prvého hráča Jaroslava Trusku z TKK Trenčín. Týmto výkonom vytvoril aj rekord majstrovstiev Trenčianskeho kraja a získal zlatú medailu z tohtoročným majstrovstiev a vybojoval si účasť na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 4. a 5.mája 2019 v Trenčíne.

Ako posledný za KK Pobedim nastúpil Pavol Černý. Tomu sa však vôbec a nakoniec s výkonom 522 zvalených kolkov obsadil 27.miesto.

V ten istý deň, ale na kolkárni v Trenčíne sa konali majstrovstvá Trenčianskeho kraja žien, junioriek a senioriek. Z KK Pobedim nastúpila naša juniorka Adriana Miklovičová, ktorá s výkonom 507 zvalených kolkov získala bronzovú medailu. Víťazkou sa stala domáca Gabriela Hupčíková, ktorá zvalila 558 zvalených kolkov.

Marián Mitošinka