Noviny z januára 2017 – klzisko, kolky, Slovakiatour

Minulý mesiac január prial lyžiarom ale aj korčuľujúcim. U nás sa na korčuľovanie využilo multifunkčné ihrisko vďaka našim hasičom, ktorí sa postarali o ľadovú plochu. Jej využitie zaujalo i redaktorku Vieru Dusíkovú, ktorá zverejnila v Piešťanskom týždni článok o zriadení ľadovej plochy a o hodine telocviku na ľadovom multifunkčnom ihrisku. Klzisko sa samozrejme  využívalo aj mimo hodinách telocviku na hokejové zápasy a na rekreačné korčuľovanie .

V  nedeľu 15.1.2017 sa na kolkárni v Pobedime konali majstrovstvá Trenčianskeho kraja v  kategóriách žiačok, žiakov, junioriek, žien a senioriek. V  kategórii žiakov a  junioriek mal Kolkársky klub Pobedim zastúpenie. V  spoločnej kategórii žiačok a  žiakov reprezentoval KK Pobedim Michal Malíček, ktorý dosiahnutým výkonom 212 zvalených kolkov získal bronzovú medailu. V  juniorkách sa zúčastnila Adriana Miklovičová, ktorá v  konkurencii piatich hráčok dosiahnutým výkonom 517 kolkov získala striebornú medailu.

Koncom januára sa uskutočnil medzinárodný veľtrh cestovného ruchu Slovakiatour 2017 v Bratislave. Trenčiansky samosprávny kraj, prostredníctvo Krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín reprezentovala, taktiež i našu obec, Mária Mizeráková, ktorá prezentovala krásu pobedimskej čipky. Pripomíname, že zásluhou tradičného ľudového remesla – čipkárstva je M. Mizeráková držiteľka ocenenia Vidiecka žena roka – Líderka 2016.

Spracoval: I. Pastorek
Foto: Viera Musilová, Kolkársky klub Pobedim a Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín.