Tretí turnaj Slovenského pohára mládeže v kolkoch

V sobotu 30.03.2019 sa na kolkárni vo Veľkom Šariši konal 3.turnaj Slovenského pohára mládeže. Zúčastnili sa ho aj žiaci KK Pobedim. V kategórii U-14 nastúpila Radoslava Malíčková a v kategórii U-12 Samuel Dúdik, Ondrej Pečenkár a Samuel Slimák. Od 10:00 sa začala kvalifikácia jednotlivých kategórií bez rozdielu pohlavia. V kategórii U-12 sa nastúpilo 9 účastníkov a za U-14 14 účastníkov.

Z kvalifikácie sa do vyraďovacích bojov nepodarilo postúpiť iba Radoslave Malíčkovej v kategórii U-14, ktorá veľmi slabou dorážkou obsadila jedenáste miesto a to výkonom 286 zvalených kolkov.

Najlepšie sa na kolkárni darilo Ondrejovi Pečenkárovi, ktorý zvalil 320 zvalených kolkov a obsadil 3.miesto, hneď za ním sa umiestnil Samuel Dúdik s počtom 314 zvalených kolkov. Ako posledným postupujúcim bol, Samuel Slimák s výkonom 274 zvalených kolkov.

Vo vyraďovacích súbojoch sa naším hráčom nepodarilo poraziť svojich súperov.

Keďže na našim mladým darilo aj v predchádzajúcich turnajoch, tak si všetci vybojovali postup do SUPERFINÁLE, kde postúpilo 12 najlepších z každej kategórie. SUPERFINÁLE sa bude konať v piatok 19.4.2019 na kolkárni v Žarnovici.

Marián Mitošinka