Úspechy pobedimských kolkárov na majstrovstvách Trenčianskeho kraja

Uplynulý víkend, 19. januára t.r. sa konali majstrovstvá Trenčianskeho kraja v kolkov v kategóriách žiačok, žiakov, dorasteniek, dorastencov a juniorov.

Majstrovstvá v kategóriách žiačok, žiakov a dorasteniek sa konali na kolkárni v Trenčíne. V kategórii žiačok a žiakov mal zastúpenie aj Kolkársky klub Pobedim. V kategórii žiačok reprezentovala KK Pobedim Radoslava Malíčková a Tatiana Pečenkárová a v žiakoch Samuel Dúdik, Ondrej Pečenkár, a Samuel Slimák.

Po vylosovaní si štartového poradia, ako prvá do bojov zasiahla Radoslava Malíčková, ktorá dosiahla výkon 231 zvalených kolkov v priebežnom poradí sa zaradila na prvé miesto. Ako ďalší do bojov zasiahli Samuel Dúdik a Samuel Slimák. Viac sa darilo Samuelovi Dúdikovi, ktorý vyrovnanými výkonmi na oboch dráhach zvalil 251 kolkov, čím sa dostal na prvé miesto. Samuel Slimák nepredviedol tak koncentrovaný výkon a so 183 zvaleným kolkami sa dostal na 4.miesto v priebežnom poradí. Na záver do bojov zasiahli Ondrej Pečenkár a nováčik v pobedimskom klube Tatiana Pečenkárová. Lepšie sa darilo Ondrejovi Pečenkárovi, ktorý si výkonom 225 kolkov vybojoval druhé miesto a striebornú medailu. Tatiana na svojom prvom podujatí mimo domácich dráh predviedla solídny výkon 140 zvalených kolkov.

Dorastenci a juniori v ten istý deň hrali majstrovstvá Trenčianskeho kraja na kolkárni v Starej Turej. V kategórii dorastencov nastúpilo 5 hráčov aj so zástupcom KK Pobedim Michal Malíček, ktorý bol najmladším účastníkom tejto kategórie. Michalovi sa na staroturanskej kolkárni darí a potvrdil to aj v nedeľu. Podarilo sa mu vyrovnať svoj osobný rekord keď zvalil 574 kolkov, čo mu nakoniec prinieslo zlatú medailu. O štyri kolky zaostal minuloročný víťaz a domáci hráč Matúš Kotula. Tretie miesto si vybojoval tiež domáci Dominik Truhlík s výkonom 552.

V juniorskej kategórii sa prezentovalo 8 hráčov, z toho dvaja z KK Pobedim. Ako prvý nastúpil Michal Vajer, ktorý výkonom 582 kolkov sa zaradil na pri0ebežné druhé miesto za Martina Dzúrika z TKK Trenčín, ktorý zvalil 603 kolkov. V poslednej štvorici nastúpil Jakub Urban, ktorý zbytočnými záhodmi v dorážke dosiahol výkon 598 zvalených kolkov a obsadil druhé miesto.