Veľký deň detí a rodiny

V sobotu 23. júna 2018 sa v športovom areáli Jána Mitošinku uskutočnil Veľký deň detí a rodiny. Usporiadateľom tradičnej verejnej akcie pre deti boli : Obec Pobedim, Základná škola s materskou školou Jána Hollého Pobedim, Farnosť Pobedim, ZRPŠ o.z. FK 1925 Pobedim, JDS, Rybári, Poľovníci, Sokolky a Hasiči.

Športovo, kultúrna a spoločenská verejná akcia sa začala divadelným predstavení detí materskej a základnej školy na rybníku. Divadelné predstavenie Šípová Ruženka si so záujmom zhliadli deti a rodičia, ktorých na celej akcii privítal starosta obce Mgr. Martin Lednický. Potom nasledovali plánované súťaže detí napríklad skákanie vo vreci, kráčanie na chodúliach, malý basketbal a nechýbala ani vedomostná súťaž. K súťažným akciám treba priradiť streľbu zo vzduchovky, ktorú organizačne zabezpečovali naši poľovníci a taktiež súťaže rodín pod patronátom správcu farnosti vdp. Ľuboša Tvrdého. Nazbierané body si súťažiaci vymenili za rôzne tovary v obchode TUZEX. Osobitne boli odmenené detí, ktoré sťažili vo vedomostnej súťaži o futbale. Po súťažiach nasledovalo vystúpenie zabávača Viktora Guľvaša na rybníku. Deti mali k dispozícii nafukovacie atrakcie, najmenší domček a bazén s guľôčkami, Podobne ako v minulom roku navštívili deň detí a rodiny príslušníci polície, techniku predviedli aj naši hasiči a nechýbali ani stánky školy s ponukou výrobkov žiakov. Deti mali k dispozícii občerstvenie ako i zmrzlinu.

Podľa detí, rodičov a návštevníkov sa podujatie venované deťom vydarilo a bolo dôležité i to, že bolo i vcelku vhodné počasie. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa venovali našim deťom a pripravili im skutočne Veľký deň detí a rodiny.

Z pestrého programu Veľkého dňa detí a rodiny prinášame fotografie Jarmily Čopovej