Vianočné trhy 2017

Nie síce ideálne zimné predvianočné počasie ale vcelku prijateľné počasie privítalo 15. decembra 2017 návštevníkov Vianočný trhov 2017. Už zďaleka bolo vidieť obecné stánky, stan a zastrešenie pred supermarketom Jednota. Orientácia pri stánkoch bola jednoduchá. Stánky mali označenie trhovníkov teda konkrétne poľovníkov, cvičeniek TJ Sokol, rybárov, organizácií JDS a Červeného kríža a materskej a základnej školy. Rad stánkov uzatvárala stánok starostovský a stánok futbalistov.

V každom sa ponúkali jedlá či nápoje. Chutil poľovnícky guláš, deti a dospelí sa zohriali punčom cvičenie, rybári mali v ponuke pstruha, hranolky ale aj šúlance / makové, orechová a lekvárové/, členovia Jednoty dôchodcov a Červeného kríža zase pečivo. Tu sa predávali i vianočné oblátky a z ich predaja sa podporí útulok pre bezdomovcov v Jaslovských Bohuniciach, ktorý vedie náš bývalý správca farnosti vdp. Marián Vivodík. Zaujímavé výrobky žiakov s vianočnou tematikou

ponúkala škola. Návštevníci si ďalej pochutili na opečenom syre a zohriať sa starosvkým prekvapením. Chutné jedlo i nápoj bol k dispozícii v starostovskom stánku. Posledným stánkom bol stánok futbalistov. Tak ako minulé roky bola výborná bola huspenina, chutili tiež zemiakové placky a posledným chodom boli rezne.

Nielen chlebom je však človek živý. Potrebuje aj kultúru a tú v podobe predvianočného a vianočného pásma predviedli návštevníkom členovia folklórnej skupiny Pobedimčan. Jednotlivé časti pásme uvádzala Eva Pogranová a i napriek počiatočným menším technickým problémom zožali naši folkloristi zaslúžený potlesk. Treba im poďakovať nielen za spevácke, hudobné a slovné vystúpenia i za ochotu vystúpiť v zimnom počasí. Na folklórne pásmo pozval návštevníkov starosta obce Mgr. Martin Lednický. Úspešnú predvianočnú akciu ukončil ohňostroj. Treba dodať, že vianočnú hudbu a ozvučenie mal v kompetencii Ivan Pätnický.

I. Pastorek