Deň otvorených dverí v  PD Pobedim

Poľnohospodárke družstvo v Pobedime pokračovalo v tradícii, ktorú začalo v roku 2012. V poradí šiesty Deň otvorených dverí sa v tomto roku konal 12. augusta 2017. PD znova sprístupnilo svoje neverejné priestory súčasným aj bývalým zamestnancom i ostatným občanom a deťom.

Už pred jedenástou hodinou dopoludnia sa začali v areáli družstva schádzať prví návštevníci. Po registrácii sa presunuli do veľkého hangáru, kde boli na jednom konci uložené ceny do tomboly, mixážny pult, stredom bolo pripravené posedenie pre hostí. Z druhého konca hangáru už rozvoniavali dobroty – zabíjačkové špeciality, guláš, cigánska, hranolky, koláčiky i štrúdle. Kto mal chuť na niečo riadne studené, pre toho bola pripravená zmrzlina. Dobré jedlo je treba zapiť, v ponuke boli nealkoholické nápoje, víno, čapované pivo i kofola. Toto všetko podávala šikovná obsluha, oblečená v rovnakých bielo-šedých tričkách s logom PD Pobedim.

K pozretiu bola pripravená historická a moderná poľnohospodárska technika. Kto chcel, mohol nahliadnuť i do maštalí a výbehov, v ktorých sú ustajnené kravy i väčšie teliatka. Malé teliatka v individuálnych klietkach boli veľkým lákadlom pre deti. Tento rok PD pripravilo niečo nové, čo lákalo najmä deti. Voľne ložené žito v sýpke pripomínalo pieskovisko a tak deti (pod dozorom dospelých) dlho nečakali a riadne sa v ňom vyšantili. A aby toho nebolo málo, dva stoly pripravené na kreatívne tvorenie a kreslenie im vyplnili voľný čas – ak ho vôbec mali.

Sprievodným programom bolo vystúpenie Folklórnej skupiny Pobedimčan s pásmom „Na senách“. Symbolické odovzdanie dožinkového venca predsedovi družstva Ing. Jurajovi Lednickému ukončilo kultúrny program. Počas prestávok vyhrávala reprodukovaná hudba v réžii DJ Ivana Pätnického. Príjemný spestrením bol aj slovný opis historickej techniky v podaní Štefana Klimu. Posledným bodom sobotňajšieho dňa bolo žrebovanie tomboly.

Šiesty ročník Dňa otvorených dverí zvládli organizátori na výbornú. Znova sa ukázali ako skvelí hostitelia, ktorým záleží na tom, aby sa všetci cítili veľmi dobre. Tých 510 zapísaných a veľké množstvo nezapísaných hostí bolo určite spokojných. Už sa tešíme na budúci

Text a foto: Eva Pogranová